SERVİS

Aşağıdaki kontrolleri yaparak makinanızın ömrünü uzatabilirsiniz.

1. Forkliftinizi soğutma suyuna antifriz ekleyin. Motorunuzun soğutma suyunun donması, radyatörünüzü hatta motor bloğunuzu çatlatarak, size çok pahalıyla mal olabilir. Üretici firmanın uygun gördüğü ölçüde kullanın.

2. Soğuk havalarda aracınızı çalıştırırken, buzu önlemek için kullanılan rezistans, forkliftinizin aküsünden daha fazla akım çeker. Forkliftinizi sabahları çalıştırırken, gecikerek çalışıyorsa (gecikme ve ağırlaşma hissederseniz), akünüzü kontrol ettirin.

3. Akü başlarının kirli olması akım kaybına neden olacaktır. Temizleyip yağlayın.

4. Forkliftinizdeki sıvı seviyelerini ve lastik basınçlarını düzenli olarak kontrol edin.

5. Lastiklerinize, en az ayda 1 kez olmak üzere Servisinizin tavsiyesine uygun olarak hava basın. Forklift lastikleri için tavsiye edilen hava basıncını kapı içlerinde, yakıt deposu kapağında ya da forklift kullanım kılavuzunda bulabilirsiniz.

6. Lastiklerin hava basıncını lastik soğuk iken kontrol edin.

7. Kış aylarında diğer önemli bir husus da motor yağı ve antifriz seviyelerinin kontrolüdür. Kış günlerinde yaşanan soğutma sistemi problemleri, motor bloğunun çatlamasıyla sonuçlanabilecek hasarlara neden olabilir.

8. Forkliftinizi menteşeleri,gibi parçalarına birer damla yağ damlatarak bu parçaların korozyona uğramasını engelleyebilirsiniz.